fbpx

Z jakimi problemami wśród zespołu pracowników najczęściej borykają się firmy? I jakie rozwiązanie niosą ze sobą gry zespołowe?

Image

Z jakimi problemami wśród zespołu pracowników najczęściej borykają się firmy? I jakie rozwiązanie niosą ze sobą gry zespołowe?

Jako Ekspedycja Express poznaliśmy już różne bolączki i problemy pracowników. Firmy zgłaszają się do nas, aby zintegrować zespół czy polepszyć komunikację. Dzięki temu wiemy, z jakimi problemami borykają się pracownicy i co jest dla nich największym wyzwaniem, a także jak temu zaradzić!

Integracja jest najważniejsza

Przy temacie integracji warto wziąć pod uwagę statystyki, które jasno mówią o tym, jak mało efektywna jest praca, jeśli członkowie danej grupy się nie znają.

Na początku warto wspomnieć o nowych pracownikach, którym adaptacja do środowiska może zająć trochę czasu. W końcu każdy z nas jest inny. Często te osoby mają poczucie wyobcowania. Wydaje im się, że nie należą do zespołu, nie są jego częścią. 

A co, jeśli chodzi o samą współpracę wewnątrz zespołu? Z tym również mogą wiązać się różnego rodzaju problemy. Czasami pracownicy, mimo wielu wspólnych szkoleń i przeprowadzonych projektów, wciąż nie potrafią się zintegrować. Mają problemy z efektywną pracą zespołową.

Ostatnia kwestia to praca zdalna. I choć coraz częściej słyszy się, aby po pandemii wracać do biura, wiele osób wciąż pracuje na tzw. home office. Ten tryb pracy, jak się okazuje, może pogłębiać problem z efektywną pracą zespołową.

Poznaliśmy już powody problemów związanych z integracją pracowników, z jakimi najczęściej borykają się firmy. A jaki jest - według nas - najlepszy i najbardziej efektywny sposób, aby skutecznie zintegrować pracowników? Oczywiście są to gry zespołowe! W tej dziedzinie jesteśmy specjalistami. Trafiliście więc w dobre ręce!

Gry zespołowe receptą na udaną współpracę

Posiadamy bogatą ofertę gier zespołowych. Jedną z najbardziej polecanych przez nas propozycji jest Sabotażysta. Podczas tej rozgrywki członkowie zespołu zaczną wymieniać się swoim zdaniem na różne tematy, dyskutować, a nawet… nieco się pokłócą. Dzięki temu nie tylko się rozluźnią, ale i na własnej skórze przekonają, jakie korzyści niesie praca zespołowa. Zyskają też niemało pewności siebie w prezentowaniu swojej opinii i negocjowaniu. A o to przecież chodzi w integracji! 

Kolejną propozycja, jaką rekomendujemy, jest gra Ekspedycja Express. Zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli napięcia czy problemy w firmie nie są aż tak duże lub jeśli zależy nam na wprowadzeniu do zespołu nowych pracowników. To również gra wskazana dla osób, które wracają do pracy stacjonarnej z home office i chcą zintegrować się z resztą grupy. A o co chodzi w całej zabawie? Uczestnicy są dzieleni na grupy od 4 do 10 osób i mają szansę:

  • przeżyć ciekawą przygodę,
  • poznać się z różnych stron,
  • popracować nad komunikacją i wspólnym podejmowaniem decyzji. 

Rekomendujemy tutaj również pomieszać zespoły, dzięki czemu następuje przełamanie barier. Osoby z różnych działów nie postrzegają już siebie nawzajem jak „my” i „oni”. Budujemy w ten sposób przekonanie, że są jedną firmą. W ten sposób zmniejszamy dystans między pracownikami.

Jakie korzyści płyną z gier Ekspedycji Express?

Nasze gry przede wszystkim zapewniają uczestnikom fascynujące przeżycia. Naszych rozgrywek nie należy brać za sesje terapeutyczne, nie mają też one jednego, ustalonego celu. Warto podkreślić, że jedna gra nie rozwiąże wszystkich problemów danej firmy. Czasem okazuje się, że w ogóle nie będzie rozwiązaniem, bo konflikt sięga o wiele głębiej. Chodzi nam przede wszystkim o:

  • budowanie przyjaznych relacji w zespole,
  • polepszenie umiejętności współpracy,
  • integrację pracowników.

Chcemy, aby członkowie zespołu radośnie i przyjemnie spędzili ze sobą czas, polubili się. 

Zazwyczaj - co bardzo nas cieszy - na jednej grze się nie kończy. Firmy są zadowolone z efektów, sięgają po więcej rozgrywek - czasami są to inne scenariusze, a czasami po prostu kontynuacja Ekspedycji Express. 

A co możemy doradzić uczestnikom? Przede wszystkim zabranie ze sobą dobrego humoru. Nastawienie pracowników jest najważniejsze. Chociaż jesteśmy organizatorami, do niczego ich nie zmusimy. Mamy jednak swoje sposoby i niewyczerpane pokłady pozytywnej energii, dzięki czemu możemy pokazać, że gry integracyjne to świetna zabawa! Często zdarza się, że początkowo negatywne nastroje zmieniają się. Jako Ekspedycja Express mamy na tyle duże zaufanie do siebie, że wiemy, iż uczestnikom w końcu gra się spodoba. Wtedy po jej zakończeniu dostajemy feedback: „To było naprawdę super!”. Właśnie to nas ogromnie cieszy i napędza do dalszego działania.


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.