fbpx

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną dla pracowników?

Image
Organizacja imprezy integracyjnej dla pracowników stanowi doskonały sposób na podtrzymanie dobrej atmosfery w miejscu pracy. Pomaga tworzyć pozytywne relacje między pracownikami a firmą oraz sprzyja szybszej aklimatyzacji nowo zatrudnionych osób.

Co wziąć pod uwagę, planując imprezę integracyjną dla pracowników?

Podczas planowania imprezy integracyjnej dla pracowników należy wziąć pod uwagę przede wszystkim miejsce i termin wydarzenia oraz sposób integracji zespołu.

Miejsce

Niezapomnianą imprezę integracyjną dla pracowników można zorganizować zarówno w mieście, jak i poza nim. Wspaniałą lokalizację stanowią hotele znajdujące się w odosobnionym miejscu, z daleka od miejskiego zgiełku. Współcześnie wiele kompleksów tego typu posiada ofertę skierowaną do firm i są doskonale przystosowane do organizacji imprez pracowniczych. Istotne jest, aby wybrana lokalizacja nie była oddalona od miejscu startu o więcej niż 2–2,5 godziny jazdy. Organizator musi również zdecydować o rodzaju transportu – preferowany jest dojazd we własnym zakresie czy masowy transport zorganizowany? 

Termin

W planowaniu imprezy dla pracowników niezwykle ważne jest wybranie dogodnego terminu. By wydarzenie pełniło rolę integracyjną, należy zapewnić jak najlepszą frekwencję. Z tego względu na organizację imprezy pracowniczej nie nadają się miesiące wakacyjne, w trakcie których wiele osób przebywa na urlopie. Integrację można zaplanować zarówno w weekend, jak i w ciągu tygodnia. Organizacja imprez tego typu jest jednak znacznie łatwiejsza w dni robocze. Jest to spowodowane większą dostępnością hoteli i atrakcji, a także niższymi kosztami całego przedsięwzięcia.

Sposób połączenia

Kwestią, jaką należy uwzględnić podczas planowania imprezy dla pracowników, jest sposób integracji zespołu. W tym celu mogą zostać wykorzystane różnorodne warsztaty, gry lub zajęcia oparte na team buildingu. Istotne jest, by wybrana aktywność angażowała wszystkich uczestników, najlepiej w tym samym czasie. Pozwala to na integrację wszystkich, a nie wybranych grup.

Ekspedycja Express specjalizuje się w organizacji niezapomnianych imprez firmowych. Potrafi zaangażować wszystkich uczestników, dbając o dobrą zabawę oraz integrację zespołu. Firma słynie z autorskich gier, takich jak „Szansa na milion”, „Sabotażysta” oraz gry terenowej „Ekspedycja Express”. Programy dostosowane są do liczebności grupy i trwają zazwyczaj od dwóch do czterech godzin. Na aktywności integracyjne najlepiej przeznaczyć trzy godziny. W tym czasie uczestnicy nie zdążą się zmęczyć, będą mogli jednak odczuć dużą satysfakcję.

Ekscytacja – klucz do sukcesu!

Imprezą powinni być podekscytowani wszyscy – zarówno pracownicy, jak i organizująca ją kadra kierownicza. Dobra zabawa sprzyja zacieśnianiu więzi i pozwala na lepszą integrację zespołu. Podczas planowania wydarzenia należy maksymalnie wypełnić czas aktywnościami, by nie dopuścić do nudy i rozbicia uczestników na podgrupy. Zapewnienie czasu wolnego jest oczywiście niezbędne, by pracownicy mogli złapać oddech, a także spokojnie porozmawiać, konieczne jest jednak zachowanie równowagi. Tylko dobrze zaplanowana impreza integracyjna z ciekawymi, wywołującymi ekscytację aktywnościami spełni przypisywaną jej rolę i zapadnie jej uczestnikom w pamięci. 

Sekretny przepis Ekspedycji Express na niezapomnianą imprezę firmową

Jaki jest sekretny przepis Ekspedycji Express na niezapomnianą imprezę firmową? Pozbawienie uczestników integracji telefonów komórkowych! Pozwala to odwrócić uwagę od świata zewnętrznego i skupić się na tu i teraz. Pracownicy firmy, którzy biorą udział w imprezie integracyjnej, nie mają możliwości prowadzenia prywatnych rozmów ani korzystania z mediów społecznościowych. Dzięki temu są w stanie skupić się na wykonywanych aktywnościach i w pełni zaangażować się w zabawę. Umożliwia to pełniejszą integrację i bardziej skuteczny team building.

Dlaczego planowanie imprezy firmowej należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem?

Planowanie eventu to nie sprawa na ostatnią chwilę. Choć Ekspedycja Express jest w stanie zorganizować imprezę firmową w dwa tygodnie, dłuższy czas przygotowania z pewnością korzystnie wpłynie na całokształt wydarzenia. Planowanie imprezy firmowej należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, by zapewnić dostępność pożądanego obiektu i zaplanować aktywności integracyjne. Dłuższy czas na organizację eventu umożliwia także przygotowanie planu B, który pozwoli uratować wydarzenie w sytuacji, gdy konieczna jest rezygnacja z głównych atrakcji, na przykład z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.