fbpx

Planowanie imprezy firmowej – 7 kroków do niezapomnianych wrażeń

Image

Organizacja imprez firmowych wiąże się z wieloma korzyściami dla firmy. Wydarzenia tego typu pozwalają pracownikom lepiej się poznać. Dzięki przeprowadzanych w trakcie imprez firmowych rozmowom przełożeni mogą też odkryć ukryte talenty swoich podwładnych i na tej podstawie wprowadzić zmiany w dotychczasowym podziale obowiązków. Częsta organizacja wydarzeń tego typu przyczynia się również do szybszego rozwiązywania różnorodnych konfliktów. Jak zaplanować niezapomnianą imprezę firmową w kilku krokach? To całkiem proste!


Zatrudnij dobrego organizatora imprez firmowych

Impreza firmowa powinna być zaplanowana i zorganizowana przez doświadczoną firmę eventową, cieszącą się dobrą opinią na rynku. Firma tego typu musi zatrudniać zespół wykwalifikowanych pracowników i działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Organizator imprezy firmowej powinien posiadać ciekawe, nieszablonowe pomysły, a także oferować zabawy oraz aktywności sprzyjające team buildingowi, z których wynikają wymierne korzyści zarówno dla pracowników, jak i samej firmy. Zintegrowany zespół powoduje bowiem, iż znacznie mniej osób decyduje się na odejście z pracy – zgodnie z przeprowadzonymi obliczeniami współczynnik odejść może być nawet o 75% niższy! Mniej odejść oznacza mniejsze nakłady finansowe na procesy rekrutacji i szkolenia, które mogą wynosić nawet 15 tysięcy złotych na osobę. Z punktu widzenia firmy taniej jest więc zatrudnić profesjonalną firmę eventową, która zorganizuje imprezę integracyjną, a przy tym sprawi, że wszyscy będą się dobrze bawić i miło spędzą czas.

Zdefiniuj cel wydarzenia

Kolejnym krokiem do zorganizowania niezapomnianej imprezy firmowej jest zdefiniowanie celu wydarzenia. Wszystko zależy od tego, kto będzie w nim uczestniczył – osoby, które znają się i pracują ze sobą na co dzień, czy osoby nowo zatrudnione, pracujące na home office lub w działach, które nie wchodzą ze sobą w kontakt? Grupa docelowa decyduje o sposobie organizacji imprezy i doborze aktywności. To od niej zależy, czy wydarzenie ma się skupić na zabawie, odpoczynku czy też integracji lub team buildingu.

Wybierz miejsce, które odpowiada uczestnikom Twojej imprezy

W planowaniu imprezy firmowej należy wybrać miejsce, które odpowiada jej uczestnikom. Może to być zarówno lokalizacja w mieście, jak i poza nim. Do organizacji wydarzeń tego typu najlepiej nadają się znajdujące się z dala od miejskiego zgiełku kompleksy hotelowe. W Polsce dostępnych jest wiele posiadających ofertę skierowaną dla firm hoteli, które specjalizują się w goszczeniu imprez pracowniczych. Z uwagi na wygodę uczestników, idealna lokalizacja nie powinna być oddalona od miejsca startu o więcej niż 2–2,5 godziny jazdy.

Wybierz odpowiednią datę i godzinę wydarzenia

Imprezę firmową najlepiej zaplanować na dzień roboczy. Jest to spowodowane większą dostępnością hoteli i atrakcji, a także niższymi kosztami organizacji wydarzenia. W imprezie integracyjnej powinno wziąć udział jak najwięcej pracowników, dlatego zaleca się jej zaaranżowanie w czasie, gdy duża ich część nie przebywa na urlopie. Z tego powodu lepiej powstrzymać się przed organizacją wydarzenia w trakcie miesięcy wakacyjnych – lipca oraz sierpnia.

Zadbaj o ilość atrakcji

Organizując imprezę pracowniczą, trzeba zadbać o odpowiednią ilość atrakcji. Nie należy jednak przesadzić, by nie przesycić uczestników aktywnościami i nie spowodować u nich nadmiernego zmęczenia. W wypadku jednodniowej imprezy zabawy i atrakcje powinny trwać przez około 3–3,5 godziny. Imprezy dłuższe, dwu- i trzydniowe, powinny uwzględniać od dwóch do trzech zabaw po maksymalnie 2 godziny każda.

Dodaj efekt WOW do wydarzeń

Efekt WOW to coś, czego uczestnicy wydarzenia jeszcze nie zaznali. W obecnych czasach wiele aktywności i atrakcji zdążyło się przejeść. Spowszechniały już pokazy tańca i spływy kajakowe, profesjonalne firmy eventowe starają się więc wciąż uaktualniać swoją ofertę. Ekspedycja Express organizuje gry terenowe z tysiącem różnych rozwiązań, zabawy z elementem rozgrywki psychologicznej, a także gry oparte na formacie teleturnieju, w trakcie których uczestnicy mogą poczuć się tak, jakby rzeczywiście byli w telewizji.

Jaki jest ostatni, siódmy krok na drodze do niezapomnianych wrażeń? Dobra zabawa! Aktywne uczestnictwo w zaplanowanych aktywnościach pozwala się rozluźnić, a także lepiej odnaleźć się w zespole.


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.