fbpx

Integracja przez rywalizacje - najlepsze terenowe gry zespołowe dla firm

Image

Czym jest gra zespołowa w terenie?

Gra zespołowa w terenie to świetny sposób na integrację pracowników z wykorzystaniem team buildingu. To wydarzenie, podczas którego należy wykazać się logicznym myśleniem, kreatywnością i umiejętnościami pracy w grupie. Aby przejść wszystkie zadania, jakie stawiamy przed uczestnikami gry terenowej, muszą oni potrafić efektywnie współpracować i komunikować się ze sobą, a także przydzielać sobie zadania i wyznaczać cele. Gra terenowa to oprócz rywalizacji i integracji także świetna zabawa i sposób na niecodzienną rozrywkę. 

Jak zainicjować konstruktywną rywalizacją w trakcie gry?

Wspomnieliśmy o rywalizacji. Rzecz jasna, musi ona być konstruktywna. Podstawą do stworzenia konstruktywnej rywalizacji jest uczciwość. Jeśli uczestnicy czują się w tym aspekcie bezpieczni, będą o wiele bardziej zaangażowani i będą czerpać z całej rozgrywki o wiele więcej radości. My jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby uczciwość była zachowana. Na czas rozgrywki zabieramy członkom zespołów telefony i zastępujemy je takimi, które są dedykowane pod daną grę. Najczęściej nie mają one dostępu do Internetu - w ten sposób jeszcze bardziej chcemy zintegrować uczestników. Dzięki temu każda osoba biorąca udział ma równe szanse - dostęp do tej samej aplikacji i zadań. 

Wpływ integracji przez rywalizacje na pracowników - czy to faktycznie działa wiążąco zwłaszcza w niezgranym teamie?

Proponowana przez nas integracja poprzez rywalizację ma niemały wpływ na uczestników. Nawet, a może szczególnie wtedy, kiedy zespół jest początkowo niezgrany. Konstruktywna rywalizacja to dobry sposób na rozwiązywanie wszelkich problemów w integracji między pracownikami. Proponowane przez nas gry często oczyszczają atmosferę. Taka była pierwsza gra, którą zorganizowaliśmy w Ekspedycji. Później tego typu zabawę nazwaliśmy Sabotażystą.

Rozgrywka polega na tym, że grupa ma do osiągnięcia dany cel, ale przeszkadza im tytułowy Sabotażysta. To jedna osoba wewnątrz zespołu. We wspomnianej wcześniej rozgrywce współpracować ze sobą musieli skłóceni pracownicy. Mało tego - dostali informację, że wewnątrz jest osoba (Sabotażysta), która dodatkowo będzie to im utrudniać. Po całej rozgrywce poinformowaliśmy ich jednak, że żadnego sabotażysty nie było – wszystkie problemy po drodze wynikały z ich własnych niesnasek i braku komunikacji. I rzeczywiście, dzięki tej grze atmosfera w zespole bardzo się oczyściła – wszyscy się przeprosili, no i zrozumieli, na czym polega praca zespołowa. Jak pokazuje ta historia – choć jest ich oczywiście o wiele więcej – zarówno gra plenerowa, jak i elementy konstruktywnej rywalizacji mogą znacząco wpłynąć na poprawę relacji między pracownikami w firmie.

Jakie gry terenowe dla zespołu pracowników polecamy i dlaczego?

Co więc konkretnie polecamy jako Ekspedycja Express? Jakie gry terenowe sprawdzą się, gdy chcemy zintegrować ze sobą współpracowników? Tego typu gry organizowaliśmy niejednokrotnie. Z naszych usług skorzystało już niemal 350 firm. Prowadzimy gry terenowe nie tylko na terenie Polski, ale i za granicą. Do tej pory nasi uczestnicy byli już między innymi w Czechach, Włoszech, Tajlandii czy Portugalii.

Jeśli chodzi o rozgrywki outdoorowe, na zewnątrz, tu dobrze sprawdzi się wspomniany już wcześniej Sabotażysta lub gry z obszaru Ekspedycji Express. Co ważne, dzielimy uczestników na mniejsze zespoły. W przypadku Sabotażysty mieszczą one od 20 do 30 osób. Co do gier z obszaru Ekspedycji Express, zespoły są nie większe niż 10 osób. W takich grupach efektywnie może zadziałać team building, czyli narzędzie pracy nad grupą, które zintegruje jej członków.

Sabotażysta

Sabotażysta to nowy wymiar firmowej integracji. W tej rozgrywce celem jest zdobycie jak największej ilości gotówki, mimo wysiłków tajemniczego sabotażysty, który przeszkadza członkom zespołu w wykonaniu zadania. To tutaj poćwiczycie umiejętności obserwacji, analitycznego myślenia oraz koncentrację. Już motyw przewodni zakłada jak najgłębsze poznanie innych uczestników, bo wśród nich znajduje się sabotażysta. Cel rozgrywki to ujawnienie jego tożsamości. Z tego powodu jest to świetny sposób na integrację pracowników. Sabotażysta to gra, którą można zorganizować w dowolnej lokalizacji, dlatego jest to idealny przykład gry plenerowej.

Ekspedycja Express

Kolejna propozycja rozgrywki plenerowej to gra Ekspedycja Express. Pięcioosobowe drużyny mają na celu zdobyć jak najwięcej pieniędzy. Podczas tej gry będziecie mogli sprawdzić umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, orientację w terenie czy kreatywność. Co najważniejsze, popracujecie nad asertywnością, komunikacją i współpracą w zespole. Gra Ekspedycja Express to także wspaniałe doświadczenie ze względu na mnogość i różnorodność lokalizacji, w których może być zorganizowana. Wraz z całym ekspedycyjnym sprzętem, na który składają się m. in. latarki, plecaki czy mapy wyruszcie na niezapomnianą przygodę.


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.