fbpx

Jak opracować indywidualny scenariusz gry terenowej na integrację firmową?

Image

Jak opracować scenariusz gry terenowej na integrację firmową?

Przy okazji integracji firmowej znakomicie sprawdzi się gra terenowa. To nietuzinkowy sposób na lepsze poznanie się pracowników, poprawę umiejętności pracy w zespole, a także zdolności interpersonalnych. Gracze będą musieli ze sobą dyskutować i negocjować różne rozwiązania, a także przekonywać innych do swoich racji. Do tego przeżyją niezapomnianą przygodę! Jak więc opracować scenariusz integracyjnej gry terenowej?

Pozyskanie kluczowych informacji - kontakt z działem HR

Na początku kontaktujemy się z działem HR firmy, dla której zamierzamy zorganizować integrację. Potrzebujemy podstawowych informacji, m.in. czy członkowie firmy pracują zdalnie, stacjonarnie, a może hybrydowo. Ważna jest też wiedza o tym, czy jakiekolwiek zabawy i integracje były organizowane dla nich wcześniej. Czy ich forma przypadła pracownikom do gustu? Przy uzyskiwaniu feedbacku warto też zastanowić się, co właściwie chcemy osiągnąć, organizując daną grę. Na jakie wartości zwrócić uwagę lub jakie zdolności trenować? Nie zapominajmy oczywiście o pytaniach technicznych, jak termin gry czy liczba osób biorących w niej udział. Są to szczególnie ważne pytania, dzięki którym dopasujemy rozgrywkę indywidualnie do potrzeb pracowników.

Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy doradzić, jaki typ gry sprawdzi się najlepiej. Pracowaliśmy w wielu obiektach – na ich bazie możemy wybrać, który z programów będzie pasował najlepiej nie tylko do danej lokalizacji, ale i celów postawionych sobie przez firmę.

Wartość dodana do działów HR

Zawsze zależy nam, żeby całe przedsięwzięcie wypadło jak najlepiej, dlatego z przedstawicielami firmy dzielimy się swoimi radami, pomysłami i innymi wskazówkami, które mają na celu podnieść poziom organizacji imprezy integracyjnej. 

Czas na przygotowanie oferty

Kiedy zbierzemy już wszystkie potrzebne informacje, czas przystąpić do sporządzenia oferty. Plan zostaje omówiony z przedstawicielami firmy na spotkaniu online lub w biurze. Przeprowadzamy klienta krok po kroku przez scenariusz całej gry, wyjaśniamy, na czym będą polegać zadania. Dopiero po zaakceptowaniu planu przystępujemy do produkcji i realizacji konkretnej gry terenowej. Traktujemy klientów jak partnerów – na ich zadowoleniu zależy nam najbardziej! Bierzemy pod uwagę ich sugestie, odpowiadamy na pytania najbardziej szczegółowo, jak się da. Chcemy, żeby gra terenowa była dopasowana do pracowników i wpisywała się w wartości wyznawane przez firmę.

Ostatni etap – produkcja

Na etapie przygotowywania gry staramy się odciążyć dział HR, więc zaangażowanie jego pracowników jest coraz mniejsze. Oczywiście wsłuchujemy się w propozycje i sugestie, ale nasze doświadczenie pozwala nam na kompleksowe, samodzielnie wykonanie i realizację gry terenowej - od początku do końca. Pracownicy działu HR nie muszą się więc przejmować tym, gdzie rozpocznie i zakończy się gra. Nie muszą też decydować o tym, czy i w jaki sposób dzielić pracowników na drużyny.

Podział na drużyny

Podział drużyny zależy od celów, jakie postawione zostały przez klienta. Jeśli chodzi nam wyłącznie o zabawę i przyjemne spędzenie czasu - możemy sobie pozwolić na swobodny podział wśród pracowników. Jeśli jednak chcemy skupić się bardziej na integracji, a uczestnicy pochodzą do tego z różnych działów, warto zostawić ten wybór nam. 

Największe korzyści ze współpracy działu HR z Ekspedycją Express

Decydując się na grę terenową organizowaną przez nas, klient ma możliwość skupić się na trenowaniu konkretnych kompetencji wśród swoich pracowników. Otrzymuje angażującą grę, której nie towarzyszy nuda i która – co najważniejsze – świetnie integruje zespół.

Warto też wspomnieć, że zapewniamy cały niezbędny sprzęt do przeprowadzenia gry. Poza tym klienci mogą liczyć na obsługę wykwalifikowanych prowadzących, którzy rozłożą wszystkie elementy i przygotują stoiska. Zapewniamy także:

  • nagrody,
  • materiały filmowe i fotograficzne z danej gry terenowej.

Pełnimy funkcję koordynatora gry i podchodzimy do zadania w taki sposób, jakbyśmy to robili dla siebie. To duży komfort zarówno dla tych mniejszych, jak i większych firm.

Gry unikatowe w skali Europy

Pracownicy działów HR, którzy z nami współpracują, doceniają fakt, iż nasze gry są unikalne na skalę europejską. Programy i scenariusze są od postaw tworzone włącznie przez nasz zespół - jako Ekspedycja Express nie polegamy na podwykonawcach. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad całym procesem tworzenia gry na integrację firmową. Kontakt z nami to kontakt ze zgraną ekipą, która uwielbia to, co robi. W naszej ofercie znaleźć można przeróżne gry na naprawdę wysokim poziomie!

Otwartość i komunikacja są dla nas najważniejsze

Relacje z klientem są dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby każdy, decydując się na współpracę z nami, mógł liczyć na spokój i pewność realizacji. Przy wszelkich rozmowach warto być otwartym i słuchać uważnie drugiej strony. Dzięki takiej komunikacji z pewnością wypracujemy satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania. Możemy pochwalić się bardzo pozytywnym feedbackiem ze strony firm, które zorganizowały z nami grę terenową.

Oto idealny przepis na przygotowanie scenariusza gry terenowej. Gry, która swoją ciekawą fabułą nie tylko zainteresuje uczestników, ale i pozwoli im na ćwiczenie kompetencji miękkich, jak np. umiejętności pracy w zespole czy negocjacji. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś!


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.