fbpx

Spełnij marzenia z dzieciństwa i zostań agentem kryminalnym w grze LAS ZBRODNI

Image

Dlaczego zagadki kryminalne nas intrygują? Dreszczyk emocji wywołuje przede wszystkim niewiadoma, która wyrasta na podłożu przerażającego wydarzenia. Znak zapytania, jaki stawia przed nami zagadka kryminalna sprawia, że jesteśmy po części zaciekawieni i przestraszeni. Chyba w każdym z nas pojawiła się kiedyś żyłka odkrywcy. Chcemy dowiedzieć się, kto stoi za zbrodnią, a przede wszystkim - jaki miał motyw? Jeśli chcesz spełnić marzenie z dzieciństwa i wcielić się w rolę agenta kryminalnego, zespół Ekspedycja Express ma dla ciebie idealne rozwiązanie - grę terenową Las Zbrodni.

Wciel się w agenta kryminalnego

Podczas tej gry terenowej uczestnicy będą mieli okazję być częścią wyimaginowanej, ale niezwykle fascynującej historii. Samodzielnie rozwiążą tajemnicę mrożącej krew w żyłach zbrodni. Zazwyczaj z tego typu historiami spotkać się można na kartach powieści lub oglądając ulubiony serial. Tutaj uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwa grupa dochodzeniowa. Sprawdzą poziom swojej odpowiedzialności i szybkość podejmowania decyzji w trudnych momentach. Skupienie i precyzja - od tego zależy, jak potoczy się gra. 

Las Zbrodni - na czym polega gra?

Las Zbrodni to gra scenariuszowa, podczas której uczestnicy wcielą się w rolę agentów kryminalnych. Ich celem będzie rozwiązanie sprawy zabójstwa trzech młodych kobiet, które miało miejsce poprzedniej nocy. O zdarzeniu nie wiadomo jednak prawie nic. Gracze sami muszą ustalić, kto tego dokonał oraz dlaczego sytuacja miała miejsce. Jedyna dana, które mogą wykorzystać uczestnicy to miejsce zdarzenia - określony teren w lesie. Wiadomo też, że trzy zabójstwa są ze sobą w jakiś sposób powiązane - miejsca zbrodni dzieli kilkaset metrów. Warto wspomnieć o tym, że śledztwo jest bardzo pilne. Prokurator przekazuje sprawę agentom z zaznaczeniem, że jest już medialna i bardzo głośna, w związku z czym na jej rozwiązanie uczestnicy mają 4 godziny

Na początku agenci otrzymają jednak garść informacji, dzięki którym rozpoczęcie dochodzenia będzie łatwiejsze. Dzięki kolegom i koleżankom z wydziału kryminalnego mamy wstępną listę 12 podejrzanych osób. Wiadomo, że na 100% jedna z nich stoi za zbrodnią. Teraz od agentów zależy, czy wskażą ją poprawnie. Czy do więzienia na 25 lat trafi właściwa osoba?

Dla kogo sprawdzi się ta gra terenowa?

Las Zbrodni to gra przewidziana głównie dla indywidualnych grup uczestników. Jest jednak często organizowana także w ramach imprez firmowych. Jej popularność bierze się z tego, że można wcielić się w rolę agentów kryminalnych i samemu dochodzić do sedna sprawy. Nie znajdziemy tu jednak elementu rywalizacji pomiędzy poszczególnymi grupami, jak w innych grach terenowych Ekspedycji Express. Można jedynie konkurować ze sobą pod kątem tego, kto pierwszy będzie w stanie rozwiązać zagadkę. A nie jest to wcale taka prosta sprawa. Dla przykładu - podczas jednej z ostatnich imprez firmowych w Lesie Zbrodni wzięło udział 180 osób, a tylko jednej drużynie udało się poprawnie wskazać winnego zbrodni.

Najpopularniejsza gra terenowa dla uczestników indywidualnych

Las Zbrodni nie należy do gier banalnych. Bardzo mocny nacisk kładziony jest na kompetencje miękkie uczestników. Chodzi o budowanie zaangażowania i komunikacji wewnątrz zespołu. 

Praktycznie na każdym etapie uczestnicy muszą wymieniać między sobą racjonalne argumenty. Co chwilę jako agencji pozyskują nowe informacje, które każdy z nich może interpretować na swój sposób. Ważna jest więc umiejętność efektywnej komunikacji w zespole.

Kolejnym plusem tej gry terenowej jest nacisk na precyzję i myślenie. W Lesie Zbrodni nie chodzi o to, kto najszybciej pobiegnie lub kto wykona najlepiej jakieś ćwiczenie. Dzięki temu, że aspekt ruchowy schodzi na dalszy plan, w grze odnajdzie się każdy, bez względu na kondycję fizyczną. Las Zbrodni nie wymaga specjalnych umiejętności.

Ta gra terenowa jest dla każdego. Podczas rozgrywki można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o kryminalistyce. To również okazja, aby sprawdzić się w niecodziennej roli, rozwinąć kompetencje miękkie i poczuć dreszczyk emocji. Nic więc dziwnego, że Las Zbrodni to najpopularniejsza gra dla indywidualnych grup uczestników. I ty daj się wciągnąć w fascynujący świat kryminału!


Poznaj najbliższe edycje gry dla grup indywidualnych!

Weź udział

 


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.