fbpx

Jaką grę wybrać na integrację firmową? Top 5, które musisz poznać!

Image

Gier terenowych jest mnóstwo, a każda inna. Którą z nich wybrać na integrację firmową? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę parę czynników. Przede wszystkim zastanówmy się, ile osób ma docelowo wziąć udział w zabawie. Potem rozważmy lokalizację - w budynku czy na zewnątrz? Istotna jest również kwestia doboru zadań – mają przeważać zadania na logiczne myślenie, czy ruchowe? Kiedy zbierzemy już podstawowe informacje, warto zastanowić się nad wyborem jednej z pięciu proponowanych przez nas gier terenowych na integrację firmową.

Ekspedycja Express – przeżyj niezapomnianą przygodę

„Ekspedycja Express” to gra, która może być realizowana w różnych wariantach, a do tego jest możliwa do przeprowadzenia w prawie każdym miejscu w Polsce i Europie. Rozgrywka może odbywać się w okolicy biura lub na terenie całego miasta. Trasa nie przekracza kilku kilometrów. Do atutów tej gry należy mnogość uczestników, jacy mogą być w nią zaangażowani. Grupa może liczyć od 20 do nawet kilku tysięcy osób. W tej grze liczy się orientacja w terenie i umiejętność logicznego myślenia.Sabotażysta - poznaj swoich współpracowników

„Sabotażysta” to rozwiązanie na niepogodę. Kiedy nie da się przeprowadzić rozgrywki pod chmurką, polecamy grę, którą można zorganizować wewnątrz. „Sabotażysta” sprawdza się również w warunkach zewnętrznych. Tutaj grono uczestników jest zawężone - w grze może wziąć udział od 16 do 100 osób. Najczęściej powstają 4 grupy. W każdej z nich znajduje się tytułowy sabotażysta. Jest to rozgrywka, która wymaga dużego zaangażowania, psychologicznego podejścia i chęci poznania siebie nawzajem.

Szansa na milion – odkryj swoje nowe mocne strony

Kolejną naszą propozycją jest „Szansa na milion”. W tę grę zagramy pod dachem. Dużym plusem jest to, że może wziąć w niej udział jednocześnie nawet grupa licząca 700 osób. Oczywiście tu nie bez znaczenia jest wielkość przestrzeni, w której gra ma się odbywać. Ta gra ma charakter podobny do escape roomu - mnóstwo w niej zagadek, elementów, wymagających połączenia w całość. Celem jest włamanie się na konto pewnego multimilionera i przelanie tych pieniędzy na swoje konto. 

EcoChallenge – zadbaj o Matkę Naturę

Ciekawą propozycją jest też gra „EcoChallenge”. Przeprowadzamy ją na zewnątrz, ale jest jedno zastrzeżenie - jej organizacja nie sprawdzi się w zimie. Plusem jest za to liczba uczestników, która może wynosić nawet kilka tysięcy. Najmniejszy zespół musi zaś liczyć 20 osób. Podczas tej rozgrywki pracownicy nie tylko się zintegrują, ale i zdobędą cenną wiedzę na temat środowiska. Zgłębią interesujące zagadnienia z zakresu ekologii i zero - waste. Dowiedzą się także, jak być bardziej eko na co dzień. 

W czasie rozgrywki pojawiają się zadania CSR-owe, czyli takie, dzięki którym można przysłużyć się środowisku. Jednym z takich zadań jest zebranie jak największej liczby plastikowych nakrętek w danym czasie – są one potem przekazywane na rzecz danego charytatywnego celu. W ciągu całego 2022 roku zebraliśmy z naszymi uczestnikami nakrętek na równowartość ponad 740 tysięcy złotych!


The Best Team Ever – spróbuj swoich sił w teleturnieju

„The Best Team Ever” to zupełna nowość w Polsce, jeśli chodzi o nasze gry integracyjne dla firm. Najmłodszy z naszych scenariuszy ma wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, który pozwoli wszystkim uczestnikom poczuć się jakby brali udział w najprawdziwszym teleturnieju. Gra organizowana jest w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, która przypomina studio telewizyjne, a liczebność drużyn wszystkich uczestników wynosi od 20 do nawet 250 osób. Uczestnicy biorą udział w teleturnieju, a ich zadaniem jest wzięcie udziału w trzech blokach gry, która wyzwala emocję i chęć rywalizacji, trwających po około 50 minut. Podczas naszego teleturnieju odpowiadają na pytania i realizują określone zadania. Odpowiedzi zaznaczają na specjalnych, przekazanych przez nas tabletach. Poczucie rywalizacji wzmaga to, że wyniki prezentowane są na żywo na wielkim ekranie. Gra „The Best Team Ever” to dobry wybór, jeśli myślimy o team buildingu i chcemy zintegrować zespół. Podczas naszej gry bardzo szybko można zauważyć jak zgrany (i czy w ogóle) jest ze sobą zespół, kto jest liderem, kto zostaje z tyłu, kto dominuje, a kto cierpliwie czeka na ruchy kolegów z drużyny. Możemy zdradzić, że ważnym elementem gry jest uciekający czas, dlatego ważne jest, by w danej drużynie zebrane były osoby o różnych kompetencjach, co pozwoli udzielać szybszych odpowiedzi na naprawdę nietypowe pytania tym osobom, które są pewne swojej wiedzy. W naszym teleturnieju mamy kilka możliwości wpływania na postępy innych drużyn, ale jak one wyglądają i jak z nich korzystać musi pozostać tajemnicą. TBTE to naprawdę fantastyczna rozgrywka, podczas której króluje dobra zabawa i fun – uczestnicy spędzą z nami czas w przyjaznej atmosferze. Osoby, które już uczestniczyły w The Best Team Ever były pod wrażeniem ogólnej prezentacji i samej koncepcji teleturnieju. Chcemy, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób, które lubią rywalizację i szukają nieszablonowego team buildingu dla swojej firmowej ekipy.

Gra terenowa dla firm – którą wybrać?

Jak widać, w naszej ofercie znaleźć można wiele ciekawych pomysłów na to, jak zintegrować zespół pracowniczy. Klasyczna „Ekspedycja Express”, wymagający psychologicznego podejścia „Sabotażysta”, a może „EcoChallenge” w duchu zero waste? Propozycji jest mnóstwo.


Adres

TTA GROUP SP. Z O.O.
ul. Robotnicza 50
53-608 Wrocław

NIP: 8952159692
KRS 0000695968
REGON 368326713

Kontakt

© 2024 Ekspedycja Express - TTA GROUP SP. Z O.O. All Rights Reserved.